צבע יהלום,diamonds Color

צבע היהלום צבע: color  

צבעו של היהלום מהווה אחד הקריטריונים העיקריים לקביעת מחיר של יהלום. כיוון שיהלומים הם משאב טבעי, אותו כורים מתוך האדמה ממקומות שונים בעולם, צבעו של היהלום מושפע מטיב הקרקע ועוד.

במאמר זה נתמקד בצבעים השונים שיש ליהלומים.

מידע נוסף, נמצא במדריך שלנו .

יהלום עשוי להיות צבעוני או לבן:

יהלום לבן-

צבע היהלום מדורג באותיות אנגליות, החל מהאות D ועד האות Z. D מהווה צבע היהלום השקוף/צלול ביותר, ו-Z מהווה צבע היהלום הכהה ביותר (צהוב ולעיתים גוון של חום/אפור ואפילו ירוק).

D, E, F=> יהלומים בצבע לבן, collection, ההבדל ביניהם הוא במידת הצלילות והשקיפות של הצבע. G, H=> יהלומים בעלי גוון קל מאד של צהוב (או אפור או חום). I, J=> יהלומים בעלי גוון בינוני מאד של צהוב (או אפור או חום). K, L, M=> יהלומים בעלי גוון חזק של צהוב (או אפור או חום). N-Z=> יהלומים בעלי גוון חזק מאד של צהוב (או אפור או חום). יהלום צבעוני-

ליהלומים צבעוניים (אדום, כחול ורוד וכד') מחיר משתנה שנובע משמעותית מהטרנדים המובילים בשוק, לצד הנדירות של הצבע. הצבע הנדיר והיקר ביותר הינו אדום. לאחריו בסדר יורד: ורוד, סגול, כחול, ירוד, כתום, צהוב, חום, אפור ושחור. יהלום יחשב לבעל צבע מיוחד רק כאשר הוא מראה את צבעו ממבט עליון ולא מהצד (שכן זה האופן שבו היהלום יושב בתכשיט). קיימים מרכיבים נוספים כגון כמה הצבע כהה, האופן שבו הוא מתפזר באבן וכד'. טיפ! אם תקציבך מוגבל בחרו ביהלום בצבע H, היהלום עדיין ייראה לבן כשמסתכלים על התכשיט, והמחיר יורד משמעותית. לנו בD&O קיימים כל צבעי היהלומים, בין אם יהלום לבן או כל צבע שאתם מעוניינים בו.

צבעי יהלומים לפי GIA